Geschreven door Melanie Snoei.
Album review: Bring Me the Horizon – That’s the Spirit
Bring Me the Horizon is waarschijnlijk één van de bekendste bands uit de alternatieve scene. Wat we eerst deathcore konden noemen, is nu een vraagteken. De band gaf aan te gaan veranderen op muzikaal gebied, zowel te horen in interviews als op de al uitgebrachte singles. Wat is nu de sound van de band?
Het nummer “Doomed” draagt de eer om dit album te mogen openen. De elektronische sound in dit nummer kenmerkt eigenlijk het hele album. Dit is echt een compleet andere sound dan je van Bring Me the Horizon gewend bent.
Wie al langer fan van de band is, zal daarom misschien twijfels hebben over dit album. Dit album zit enorm elektronisch in elkaar en is hiernaast zeker niet zo zwaar en heftig als de oudere muziek van de band. Zoals frontman Oliver Sykes in interviews gezegd heeft, hoor je de persoonlijke verandering die de band gemaakt heeft terug in de muziek.
Een verrassing in het album is de track “Follow You“. Er wordt heel rustig begonnen en het nummer blijft ook rustig. Dit is het enige nummer op het album waar zanger Sykes geen enkele keer meer kracht op zijn stem legt: je hoort enkel clean vocals. Ook op instrumentaal vlak is “Follow You” enorm kalm.
Wat de band heel goed kan doen, is het stoppen van hele catchy ritmes in zijn muziek. Luister naar één track en het zal nog een tijd in je hoofd blijven. Bovendien versterkt het gebruik van elektronische sounds hier en daar de nummers enorm.
Eerder gaf frontman Sykes aan dat de teksten in “That’s the Spirit” grotendeels gebaseerd is op de donkere periode in zijn leven waarin hij verslaafd was en hierna afkickte van de drug ketamine. Dit hoor je zeker terug op de manier waarop de teksten zwaar, melancholisch en ietwat duister zijn. Een goed voorbeeld hiervan is ‘It’s getting darker but I carry on. The sun won’t shine here, it never did.’ uit de track “Doomed.”
Het kan zijn dat veel fans van de band het album teleurstellend zullen vinden. Echter is “That’s the Spirit” allesbehalve slecht. Elk nummer is moshpit-materiaal en bomvol energie en dynamiek. Daarnaast klinkt Sykes’s stem zo overtuigend goed, dat je amper merkt dat hij eerder vooral screamde en weinig zijn clean vocals liet horen. Ergens hoor je nog wel dat metal misschien iets meer weggelegd is voor Bring Me the Horizon, maar ook dit genre laten de heren goed klinken. Een geval van love it or hate it voor fans.
Beoordeling: 8,5/10
Releasedatum: 11 september 2015
Label: Columbia Records





Laat een reactie achter: